, Łódź
+48
serwis@iserwis-lodz.pl

Odzyskiwanie danych

Naprawa oraz serwis laptopów i komputerów

Wśród podstawowych działań oferowanych w ramach kompleksowej obsługi informatycznej jest odzyskiwanie danych. To szczególnie istotna usługa IT w przypadku ważnych danych firmowych, których utrata będzie miała znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Może ona zaburzyć funkcjonowanie firmy, dlatego podchodzimy do zleceń z najwyższą starannością.

Typy i przyczyny uszkodzeń danych

Wyróżnić można różne trzy podstawowe rodzaje uszkodzeń danych komputerowych na dysku twardym, wśród których wyodrębnić należy przede wszystkim awarie:

  • mechaniczne – są to usterki związane z uszkodzeniem poszczególnych części dysku twardego, chociażby głowicy odczytu oraz zapisu informacji
  • elektroniczne – w tym przypadku mamy do czynienia ze spaleniem układów elektronicznych, który ma miejsce najczęściej na skutek niewłaściwej pracy zasilacza komputerowego
  • logiczne – dotyczy to błędnej pracy urządzenia, związanej z pomyłkami samych użytkowników, którzy przypadkowo usunęli ważne pliki, a także działaniem wirusów

Z jakich nośników odzyskujemy dane

W przypadku utracenia danych, w większości przypadków możemy je dla Państwa skutecznie odzyskać. Wśród akcesoriów, które postaramy się naprawić, będą:

  • dyski twarde komputerów stacjonarnych oraz laptopów
  • karty pamięci
  • pendrive’y
  • przenośne dyski zewnętrzne

Co możemy zaoferować naszym klientom?

Korzystając z profesjonalnych usług świadczonych przez naszych specjalistów , mogą być Państwo pewni, że:

  • dysponujemy umiejętnościami i doświadczeniem w skutecznym odzyskiwaniu danych, dlatego robimy wszystko, by wykonać powierzone zadanie w 100%, aby uzyskać pełną satysfakcję naszych klientów
  • chronimy odzyskiwane pliki i dbamy o prywatność naszych klientów, pilnując, aby nie trafiły one w niepowołane ręce
  • posiadamy nowoczesny sprzęt, dzięki któremu jesteśmy w stanie dokonać naprawy nawet bardzo poważnych uszkodzeń.

Pierwsze działanie po utracie danych

W przypadku utracenia plików, najlepiej będzie nie podejmować żadnych pochopnych kroków. Niewłaściwe działanie może nas narazić na bezpowrotną ich utratę. Dysk twardy działa w taki sposób, że w przypadku usunięcia danych, w ich miejsce mogą zostać zapisane inne. Dlatego pierwszą zalecaną czynnością jest szybkie wyłączenie komputera, dzięki czemu będzie można zabezpieczyć się przed utraceniem ważnych plików.

Powierzenie naprawy specjalistom

Próba dokonania naprawy na własną rękę może skończyć się bezpowrotną utratą ważnych plików i pogorszeniem stanu technicznego użytkowanego sprzętu. W przypadku braku odpowiedniej wiedzy lepiej powstrzymać się przed pochopnymi działaniami, które mogą zaszkodzić komputerowi, i zaufać fachowcom. Profesjonalnie podchodzimy do każdego zlecenia i staramy się wykonać usługę w możliwie najszybszym terminie.

Regularne wykonywanie kopii plików

W celu uchronienia swojej firmy przed utratą ważnych danych, należy regularnie wykonywać kopie zapasowe. Można do tego wykorzystywać zewnętrzny nośnik, taki jak pendrive czy dodatkowy dysk. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko utraty bardzo ważnych plików, które będzie można później łatwo odzyskać.