, Łódź
+48
serwis@iserwis-lodz.pl

Odzyskanie danych jest drogie. Backup?

Naprawa oraz serwis laptopów i komputerów

Odzyskanie danych jest drogie. Backup?

Co tydzień, trafiają do serwisu przypadki uszkodzenia dysku twardego lub co się z tym wiąże, utraty danych. Jest mi ciężko tłumaczyć, że nie mam możliwości odzyskać tych danych, a jedynie laboratorium odzyskiwania danych, jest w stanie pomóc.

Każdemu wydaję się, że musi odzyskać wszystko, że nie da rady dalej żyć, bez swoich plików. Cena usługi odzyskiwania przez profesjonalne laboratorium – jest to kwota od 1,5 do 4,5 tyś złotych. Wiele osób rezygnuje w tym momencie, stwierdzając że da rade odbudować swoje dane z kopi zapasowych i innych urządzeń lub że przeżyje bez tych danych.  Jednak rodzice którzy stracili zdjęcia swoich dzieci lub firmy, które w skrzynce mailowej mają potwierdzenia zamówień lub istotne załączniki, decydują się z braku wyboru lub wartości plików. Cóż, dobrze że jest taka możliwość, że można coś jeszcze zrobić. Trzeba zapłacić żeby pamiętać na przyszłość jak cenne są nasze pliki.

 Może uszkodzić Ci się dysk, możesz mieć włamanie i stracić komputer, możesz mieć pożar albo po prostu możesz przez nieuwagę usunąć jakiś folder. A przecież pliki czyli dane, wystarczy skopiować i już masz kopię bezpieczeństwa.

Wystarczy posiadać drugi nośnik: pendrive, karta SD, dysk zewnętrzny, dysk sieciowy lub drugi komputer. Można też skorzystać z chmury: dropbox, dysk google lub skydrive.