, Łódź
+48
serwis@iserwis-lodz.pl

FAQ

Naprawa oraz serwis laptopów i komputerów

Jeżeli jest to możliwe bardzo prosimy dostarczyć nam hasła niezbędne do uruchomienia laptopa i zalogowania się do systemu operacyjnego, zasilacz/ładowarkę do laptopa.

Jeżeli dysk uległ fizycznemu lub logicznemu uszkodzeniu zawsze jest możliwość odzyskania danych. Należy jednak wiedzieć, że odzyskiwanie danych jest czasochłonne, związane z dodatkowymi kosztami oraz nie gwarantuje w 100% odzyskania wszystkich danych. Jeżeli okazuje się, że uszkodzenie dotyczy dysku twardego zawsze informujemy o tym klienta, przedstawiamy mu możliwości naprawy/odzysku danych oraz uzgadniamy jakie dalej mamy podjąć kroki.

W większości przypadków NIE. Jeżeli nie ma takiej potrzeby to nie formatujemy zawartości dysku twardego. Jeżeli jest potrzeba przeinstalowania systemu zawsze pytamy się klienta czy jego dane są mu potrzebne. Możemy wtedy zgrać je na jakikolwiek nośnik danych. Wyjątkiem są fizyczne i logiczne uszkodzenia dysku twardego. W sytuacji, kiedy problem dotyczy uszkodzenia dysku twardego nie odpowiadamy za znajdująca się na nim dane. Jeżeli dysk twardy uległ uszkodzeniu/awarii zawsze informujemy o tym klienta i przedstawiamy mu jakie są możliwości naprawy/odzysku danych. Zawsze zalecamy w miarę możliwości zrobić backup ważnych danych zanim dostarczą Państwo laptopa do serwisu. Zgodnie z regulaminem serwisu oświadczasz, że zabezpieczyłeś wszystkie swoje dane i nie będziesz rościł żadnych praw tytułem odszkodowań za ich utratę.

Najczęściej naprawa trwa 1-7 dni roboczych. Czas naprawy przede wszystkim uzależniony jest od usterki oraz dostępności części zamiennych.

Okres gwarancji na wykonane usługi przez nasz serwis to standardowo 3 m-c. Wyjątkiem są naprawy laptopów po zalaniu, na które nie udzielamy gwarancji. Szczegółowe informacje na temat warunków gwarancji zawarte są w regulaminie.

Cenę naprawy podajemy dopiero po zapoznaniu się z problemem. Bez inspekcji uszkodzeń komputera nie jesteśmy w stanie podać dokładnej ceny. Cena zależy od stopnia uszkodzenia komputera, bądź problemu który ma zostać rozwiązany.

Jeżeli problem nie będzie na tyle poważny byśmy byli zmuszeni zabrać go w serwisu, to naprawimy komputer w Twoim domu.

Dane są usuwane od razu po naprawie komputera.

Tak, zadzwoń do nas, aby umówić się na spotkanie w celu konfiguracji sieci bezprzewodowej.

Możesz do nas zadzwonić z każdym problemem dotyczącym komputera, a my postaramy się rozwiązać ten problem.

Nie pobieramy żadnej opłaty za naprawy, których nie udało się wykonać. U nas zapłacisz tylko za efekt.

System operacyjny uległ uszkodzeniu. Najprostsze rozwiązanie – przywrócić system operacyjny do ustawień fabrycznych. Możemy zrobić to za Ciebie, również bez utraty swoich osobistych danych. Niekiedy możliwa jest naprawa uszkodzonego systemu bez ponownej instalacji wszystkich programów.

Przede wszystkim unikaj płynów do okien (zawierają niebezpieczny dla ekranu alkohol) i podobnych im detergentów. Lepiej użyć letniej wody (w bardzo małych ilościach tak, żeby nasączona ściereczka była prawie sucha – w przeciwnym razie może dojść do niebezpiecznych zwarć). Nie stosuj ręczników papierowych, papieru toaletowego, chustek higienicznych i ścierek pozostawiających za sobą kłaki i nitki.

Poeksperymentuj z mikrofibrą – mimo wyższej ceny nadaje się idealnie. Zainwestuj też w specjalną piankę do LCD. Docenisz czystość i brak uciążliwych smug.

Urządzenia elektroniczne są mało odporne na pracę w wilgotnym środowisku. Zalanie laptopa wodą, piwem, winem, sokiem czy inną cieczą na 90% spowoduje uszkodzenie klawiatury oraz płyty głównej.

  1. Jak najszybciej odchyl maksymalnie do tyłu ekran i odwróć laptopa do góry nogami (zanim płyn przeleci przez klawiaturę do płyty głównej mija trochę czasu). W ten sposób możesz uratować płytę główną notebooka.
  2. Od razu odłącz zasilanie.
  3. Od razu wyjmij baterię.
  4. Pozostaw notebooka przynajmniej na 24 godziny w pozycji klawiaturą do dołu (większość cieczy w tym czasie wyparuje).
  5. Pod żadnym pozorem nie włączaj notebooka.
  6. Nawet przy niewielkim zalaniu może dojść do korozji na stykach elementów elektronicznych. Dokładne wyczyszczenie wnętrza komputera oddala takie zagrożenie.

Błąd w większości przypadków nie oznacza niczego poważnego. „Checksum error” oznacza błąd tzw. sumy kontrolnej. Najczęściej przyczyną jest wyładowana lub słaba bateria podtrzymująca ustawienia BIOS-u. Sytuacja występuje często po dłuższym nie używaniu komputera. Jeśli po przywróceniu domyślnych ustawień bios (Delete, F1 lub F8, w zależności od tego producenta płyty głównej w Twoim komputerze i wybrać opcję: Load/Optimal/Best/Safe/Default Settings. Jeżeli sytuacja powtarza się przy każdym uruchomieniu komputera, oznacza, że bateria jest uszkodzona i niezbędna jest jej wymiana. Jeśli po sprawdzeniu napięcia baterii miernikiem, moc miernika jest niższa niż 3V, oznacza to na 100% konieczność wymiany baterii BIOS.

Zgłoś Naprawę